Що таке інвестиції і які вони бувають?

Інвестиція – це вкладання грошей у певний актив (матеріальну чи нематеріальну цінність – нерухомість, акції, метали, бізнес тощо) з метою отримання прибутку.

Для початківців

Інвестиція – це вкладання грошей у певний актив (матеріальну чи нематеріальну цінність – нерухомість, акції, метали, бізнес тощо) з метою отримання прибутку. Людина, яка вкладає гроші – називається інвестором, а її діяльність – інвестиційною.

Найпростіший приклад інвестиції – самовдосконалення. Наприклад, коли людина вкладається в свої знання, підвищення кваліфікації, опанування нових програм та вмінь. Інвестиція в себе робить людину більш кваліфікованим працівником, що отримуватиме більшу заробітну плату та буде більш цінним фахівцем.

Або, наприклад, можна купити щось для подальшої здачі в оренду – нерухомість, автомобіль, устаткування тощо. Це й буде яскравим прикладом подібної інвестиції.

Головна мета інвестора – отримання прибутку. Проте в часи мінливої економіки, які ми спостерігаємо останні кілька років, коли події відбуваються аж надто швидко, насамперед, інвестори думають не про примноження статків, а про збереження свого кровно заробленого капіталу.

Інвестиція – це вдалий варіант змусити гроші працювати на вас. Це чудова можливість збереження грошей від інфляції, несприятливих умов та курсових коливань, особливо, якщо ваш капітал диверсифіковано, тобто він працює у різних напрямках та у різних валютах. Що таке диверсифікація та як правильно скласти інвестиційний портфель дивіться тут.

Класифікація інвестицій

В залежності від об’єкту вкладень, інвестиції поділяють на три типи:

Інвестиції бувають: корострокові – до 1 року, середньострокові – від 1 до 5 років, та довгострокові – понад 5 років. 

Під «терміном інвестиції» мається на увазі кількість місяців чи років, протягом яких ваші гроші будуть «у роботі» і ви не зможете їх витратити за власним бажанням. Найяскравішим прикладом терміну інвестицій є банківський депозит без можливості дострокового розірвання, що відкривається на визначений термін та не може бути закритим у будь-який час до настання строку свого завершення. Ставки за такими депозитами зазвичай вищі, як і ризики.

До речі, за рівнем ризику інвестиції також поділяються та бувають такими:

  • Консервативні – включають банківські депозити, фінансові фонди, боргові цінні папери.
  • Помірні – вкладення у акції зі середньоринковими ризиком.
  • Агресивні – ризикові вкладення в акції молодих компаній, криптовалюту, тощо.

Звісно, високі ризики, зазвичай, супроводжуються можливістю отримання високого прибутку. Проте варто пам’ятати, що на надто ризикових об’єктах є можливість не тільки заробити, але і втратити своє. Краще обирати помірні чи консервативні підходи або розподілити бюджет та комбінувати усі три варіанти. Про правильний підхід до складання інвестиційного портфелю піде мова у наступних матеріалах.

Інвестиції можуть бути в середині країни або спрямованими за її межі. Чудовий варіант для тих, хто завжди мріяв стати частиною корпорації Microsoft чи компанії-лідера за продажем електрокарів Tesla.

Де можна взяти стартовий капітал для інвестицій?

Тут все просто. Насамперед, для старту абсолютно не потрібно грандіозних сум, відмова від певної невеличкої речі вже допоможе вивільнити гроші (нехай це буде чашка кави, додаткова краватка чи один обід взятий з дому, а не замовлений з ресторану). Все залежить від ваших можливостей та бажання розпочати інвестиційну діяльність. 

За статистикою, до 30 % щомісячних витрат припадає на необов’язкові. Тільки уявіть, які кошти можна заощаджувати, просто перерозподіливши бюджет. Отже, де взяти гроші визначилися. Переходимо до інвестиційних інструментів.

Більше за темою:
Хочете змінити ваше завтра? Починайте діяти вже сьогодні!